Modlitwa tworzy więzi

W jaki sposób modlitwa w intencji kleryka może mieć wpływ na tworzenie duchowych więzi? Zdarza się bardzo często, że nie znamy osoby, w intencji której modlimy się, a przez modlitwę jakieś powiązania się wytwarzają. Jak to się dzieje? Przez modlitwę duchowej adopcji kleryka włączamy młodego człowieka, który rozpoczął drogę życia duchownego do swojej duchowej rodziny. Będąc jeszcze na ziemi żyjemy w dwóch rzeczywistościach: ziemskiej, materialnej i niebieskiej, duchowej. Już pierwsza księga Biblii naucza nas, że na początku Bóg stworzył niebo i ziemię, czyli rzeczywistość duchową i fizyczną. Przez modlitwę możemy łączyć się w jedną rodzinę Dzieci Bożych, tworzyć duchowe więzi. Możemy służyć sobie nawzajem swoimi duchowymi darami.

Chciałbym podzielić się swoim świadectwem, spotkania z klerykiem, które pokazało mi w jaki sposób tworzą się duchowe więzi. Z jednym z braci kleryków byłem na rekolekcjach wakacyjnych, spędziłem na tej posłudze 17 dni. Mogłem przyglądać się w jaki sposób młody człowiek odnosi się do do młodszych i starszych. Widziałem wielką życzliwość i zaangażowanie w prowadzenie spotkań, organizowanie zabaw dla dzieci, przedstawianie wraz z dziećmi misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Podczas rozmowy okazało się, że jest to chrześniak mojego dawnego kolegi z technikum, którego jakoś sobie zapamiętałem, choć był z nami dość krótko. Odczułem, że tworzące się duchowe powiązania miały swoje źródło w tej dalekiej przeszłości, bo od tamtych czasów minęło już czterdzieści lat, a modlitwa duchowej adopcji spowodowała wzmocnienie tych więzi.

To spotkanie dało mi pewność, że nasz Kościół jest ciągle młody, radosny i odważny. Pomimo tego, że dużo ma ran zadanych przez ludzi z zewnątrz i od środka, to jednak odnawia się z każdym pokoleniem. Widzę, że Bóg wprowadza swój Kościół na nowe obszary zaangażowania, że bardzo przyśpiesza w powoływaniu nowych robotników na swoje żniwo. Mam wielką nadzieję, daną mi przez to spotkanie wakacyjne z klerykiem, że nowe pokolenie kapłanów wytyczy nowy szlak zaangażowania dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

Piotr

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s