Najczęstsze pytania

Czy działalność Dzieła Duchowej Adopcji Kleryków dotyczą przepisy Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych – tzw. RODO?

Z uwagi na to, że nasza akcja ma charakter modlitewny, a nie gospodarczy, Dzieło nasze nie jest objęte przepisami RODO. Modlitewna działalność Kościoła jest wyjęta spod wymogów tych przepisów. Mimo to, w formularzu zapisów umożliwiono wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach kontaktowych oraz zgodę na otrzymywanie wiadomości o naszym Dziele. Dane osobowe, które są potrzebne do wzajemnego kontaktu są traktowane z szacunkiem, nie udostępniane osobom trzecim i firmom prowadzącym działalność gospodarczą.

Jaki jest czas modlitwy Duchowej Adopcji Kleryków?

Modlitwę Duchowej Adopcji Kleryków prowadzi się dobrowolnie i w czasie przez siebie ustalonym. Można podjąć modlitwę na jeden rok akademicki oraz okres wakacji, lub na cały czas nauki i formacji w Wyższym Seminarium Duchownym (WSD). Można również podjąć modlitwę na stałe, tzn. w czasie nauki w WSD i jako kapłana, po święceniach. Jeśli modlitwa trwa przez rok akademicki, a nie zostanie zgłoszone jej zaprzestanie, to automatycznie przechodzi na rok następny.

Jaką modlitwę należy odmawiać?

Można odmawiać przygotowaną przez nas modlitwę, którą wysyłamy na adres mailowy. Można również ofiarować Mszę św., drogę krzyżową, różaniec, nabożeństwo majowe, czy inną modlitwę wspierając dobre dzieło, które Bóg dokonuje w duszach naszych alumnów. Nie wymagamy konkretnych, stałych praktyk, lecz pamiętania przed Panem o swoim kleryku.

Czy można modlić się za diakona?

Proponujemy modlitwę za kleryków od pierwszego roku aż do ostatniego. Włączamy w modlitwę także diakonów.

Czy wraz z przyjęciem święceń kapłańskich modlitwa w Dziele Duchowej Adopcji Kleryków ustaje, czy jest przesłana do Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanow?

Jeżeli jest prowadzona w intencji kleryka modlitwa na stałe, to już dalej trwa po święceniach. A jeśli na czas formacji seminaryjnej, to się kończy wraz ze święceniami. Neoprezbiter może już samemu zgłosić się do Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów.

Jak zostanę poinformowany o włączeniu się w modlitwę?

Odpowiedzialny za Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków przesyła dane kleryka wraz z modlitwą zawierzenia kleryka Matce Bożej na adres mailowy osobie zgłaszające się. Z uwagi na ochronę danych osobowych i dyskrecję imię i nazwisko kleryka i osoby modlącej się w jego intencji nie umieszczamy na żadnej stronie internetowej lub społecznościowej.

Czy należy odsyłać podpisaną modlitwę zawierzenia do Diakonii Modlitwy?

Podpisana deklaracja podjęcia modlitwy za kleryka jest na pamiątkę dla osoby modlącej się, nie trzeba jej odsyłać.

Kto informuje kleryka o tym, że w jego intencji prowadzona jest modlitwa.

Zawsze można poinformować kleryka osobiście o prowadzonej przez siebie modlitwie, zwłaszcza, gdy jest on znany przez osobę modlącą się za niego.

Można również polecić powiadomienie kleryka o prowadzonej modlitwie koordynatorowi Dzieła, podając jego adres mailowy.

Czy można modlić się za znajomego kleryka, czy jest to narzucone z góry?

Modlitwę duchowej adopcji można podjąć za znajomego kleryka, czy to z parafii, rekolekcji, pielgrzymki i to zarówno z seminarium diecezjalnego jak i zakonnego. Prosimy o powiadomienie nas o tym. Można równie poprosić o dane kleryka od nas.

Czy zostanę poinformowany o trwaniu kleryka w WSD i święceniach kapłańskich?

Zawsze na początku października, nowego roku akademickiego informujemy mailem, na którym roku dany kleryk studiuje. A kiedy przychodzi czas święceń kapłańskich, przekazujemy tą wiadomość osobie zainteresowanej.

Czy kleryk jest poinformowany kto prowadzi w jego intencji modlitwę?

Z reguły informujemy kleryka, że w jego intencji prowadzona jest modlitwa, oraz kto się za niego modli i w jakim okresie czasu. Można również nie ujawniać swoich danych, wtedy poinformujemy kleryka tylko o prowadzonej modlitwie.

Na inne pytania, które jeszcze nie zostały zadane odpowie odpowiedzialny za Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków mailem:

ddmodl.tarnow@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona promująca Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków koordynowane przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej.

%d blogerów lubi to: