Nasza historia

Pierwsze rozeznanie potrzeby modlitwy za kleryków było wtedy, gdy do WSD w Tarnowie poszedł znany nam animator Ruchu Światło-Życie.
Obecnie jest już kapłanem.

W 2014 roku Diakonia Modlitwy diecezji tarnowskiej na spotkaniach swoich miała drugie rozeznanie, że konieczne jest podjęcie modlitwy duchowej adopcji za konkretnego kleryka.
Kto podejmie takie Dzieło, to za tego, otaczanego modlitwą kleryka ofiarować będzie swój trud dnia codziennego, swoje wsparcie modlitewne przez cały czas jego nauki w seminarium. Budzi się świadomość również wśród alumnów, że osoby świeckie też są zainteresowane, aby oni wzrastali w łasce i Boga i u ludzi.

Przez pierwszy rok naszej działalności objęliśmy modlitwą kleryków z WSD w Tarnowie zrzeszonych w seminaryjnej grupie Ruchu Światło-Życie z uwagi na to, że byli oni nam najbliżsi i niektórych znaliśmy osobiście.

W drugim roku /2015/ zaczęliśmy otrzymywać sygnały, że również osoby z innych diecezji chcą modlić się za znanych sobie kleryków lub otrzymać od nas podopiecznego. Tak więc rozszerzyliśmy zakres naszej działalności i zmieniliśmy nazwę na obecnie używaną.

Ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej udzielił błogosławieństwa dla wszystkich, którzy podejmują modlitwę, jednocześnie wyraził nadzieję, że Dzieło nasze będzie się upowszechniać i rozwijać, przynosząc liczne, duchowe owoce.

 

błogosławieństwo_bpa.jpg

 

Opiekę duchową i merytoryczną nad działalnością Dzieła Duchowej Adopcji Kleryków sprawują:

  • Ksiądz Moderator Diecezjalnej Diakonii Modlitwy Ruchu Światło-Życie w Diecezji tarnowskiej,
  • Ksiądz Moderator – Opiekun duchowy całego Dzieła,
  • Odpowiedzialny świecki.

Centralna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie objęła patronatem nasze Dzieło, a odpowiedzialny za Dzieło pełni posługę w tej Diakonii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona promująca Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków koordynowane przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej.

%d blogerów lubi to: