Patron Dzieła

św. Stanisław Kostka – Patron Dzieła

sw.St.Kostka

Za Patrona naszego Dzieła oraz Filii Mazowieckiej obraliśmy św. Stanisława Kostkę. Był on klerykiem w Towarzystwie Jezusowym i w szybkim czasie doszedł do świętości. Znaleźliśmy obrazek, który bardzo dobrze odpowiada naszemu spojrzeniu na tego świętego. Od razu widać, że to zdeterminowany chłopak, który dąży do jasno wyznaczonego celu. Za plecami zostawił polską ziemię i dąży pieszo przez Alpy do Rzymu, aby zostać zakonnikiem w Towarzystwie Jezusowym. Jedną rękę opiera na Biblii, na lilii oraz róży. Wskazuje, że prowadzi go Słowo Boże, czystość serca, cierpienie i wyrzeczenie. W drugiej ręce krzepko trzyma kij pielgrzymi. Niech ktoś mu tylko stanie na drodze, dowie się zaraz, że polskiego szlachcica nie zatrzymuje się bez potrzeby. Stanisław to nie wątły młodzieniec, często przedstawiany na obrazach, lecz pełny pasji i zaangażowany w Boże Dzieło człowiek. Dla niego Chrystus był na początku, w środku i na końcu całej akcji, którą podejmował z pełnym zapałem. Stanisław dążył do realizacji wielkich pragnień i wielką świętość osiągnął w młodym wieku.

Wykorzystaliśmy tekst modlitwy używanej u Jezuitów, aby włączyć się w skarbiec modlitw tego Zgromadzenia oraz dołączyć swoją cząstkę.  Modlimy się o powołania i za powołanych.

„Wszechmogący Boże, w Twoich Boskich planach wybrałeś św. Stanisława Kostkę i uzdolniłeś go do wierności Tobie dając mu łaskę dojrzałej świętości w młodzieńczym wieku. Spraw, prosimy za jego wstawiennictwem, aby w sercach wielu młodych ludzi zrodziło się pragnienie służenia Tobie w kapłaństwie, ku większej chwale i czci Twojej. Tak jak wybrałeś św. Stanisława, tak i dziś wzywaj wielu młodych, aby podejmowali misję głoszenia Twojego Królestwa i pomagania duszom. Prosimy też za tych, którzy już weszli na drogę powołania. Umacniaj ich Twoją łaską, aby wzrastali w wierności, pozwalali się Tobie kształtować i byli prawdziwie Twoimi uczniami. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen”

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona promująca Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków koordynowane przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej.

%d blogerów lubi to: