Świadectwo ks. Michała

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Z Dziełem Duchowej Adopcji Kleryków spotkałem się podczas pobytu w seminarium. Podczas trzeciego roku studiów miałem dużo wątpliwości, czy akurat kapłaństwo to moje powołanie. Pojawiały się różne trudności, myśli o odejściu z Seminarium. Pewnego dnia znalazłem w Internecie informacje na temat duchowej adopcji. Ośmieliłem się poprosić o modlitwę w mojej intencji. Po krótkim czasie dowiedziałem się, że wsparciem modlitewnym objęła mnie pani z tej samej diecezji. Przypadek ? Organizator – nie zdawał sobie sprawy, że to ta sama diecezja. Boża Opatrzność!

Wsparcie modlitewne pomagało mi w rozeznawaniu powołania. Modlitwa pomagała mi przezwyciężać trudności. Jestem wdzięczny za ludzi, którzy otoczyli mnie modlitewnym wsparciem w dziele Duchowej Adopcji Kleryków jak również osobom, którzy mnie wspierali, a nie o wszystkim wiem. Duchowa Adopcja jest wielką pomocą w rozeznawaniu powołania. Nie jest jednorazowym westchnięciem do Boga. Jest duchowym wsparciem podczas całej formacji seminaryjnej. W momentach radosnych i trudnych.

Po przyjęciu święceń kapłańskich zastanawiałem się, jak zaangażować się w dzieło. Jak odwdzięczyć się za okazaną pomoc, wsparcie modlitewne?  Odpowiedź znalazłem w słowach Ewangelii: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!” Mt 10, 8

Doświadczając siły modlitwy, postanowiłem włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji modląc się za kleryka. Zachęcam do włączenia się w to Dzieło. Modlitwa nic nie kosztuje, a działa cuda.

 

Strona promująca Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków koordynowane przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej.

%d blogerów lubi to: