Zasady adopcji

Jeśli chcesz włączyć się w modlitwę duchowej adopcji w intencji kleryka przeczytaj i podejmij decyzję.

zaproszenie.jpg

Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie w diecezji tarnowskiej wraz z Koordynatorami Filii Dzieła prowadzi ten projekt, aby modlitwą objąć jak największą liczbę alumnów. Postanowienie objęciem modlitwą jest ważne do końca roku akademickiego i cały okres wakacyjny. W następnym roku akademickim dokonujemy aktualizacji listy kleryków, aby modlitwą objąć nowych alumnów, oraz informujemy osoby modlące się za kleryka, na którym roku dany alumn studiuje.

Z uwagi na to, że nasza akcja ma charakter modlitewny, a nie gospodarczy Dzieło nasze nie jest objęte przepisami RODO. Dane osobowe, które są potrzebne do wzajemnego kontaktu są traktowane z szacunkiem, nie udostępniane osobom trzecim i firmom prowadzącym działalność gospodarczą.
Ze względu na dyskrecję i ochronę tych danych, nazwisko konkretnego alumna wraz z modlitwą zawierzenia przesyłamy pocztą elektroniczną.

Wszystkich dołączających do naszego Dzieła prosimy o kreatywne podejście do tej akcji
i prowadzenie modlitwy w zgodzie ze swoim trybem życia i okresem liturgicznym. Można odmawiać przygotowaną przez nas modlitwę, jak również ofiarować Mszę św., drogę krzyżową, różaniec, nabożeństwo majowe, czy inną modlitwę wspierając dobre dzieło, które Bóg dokonuje w duszach naszych alumnów.

Nie wymagamy konkretnych, stałych praktyk, lecz pamiętania przed Panem o swoim kleryku.

Zawierzamy kleryków Niepokalanej Matce Kościoła i proponujemy otoczenie ich modlitwą na czas określony (np. nauki w seminarium) lub na stałe (jako kapłanów).

Klerycy objęci modlitwą naszego Dzieła deklarują zwrotną modlitwę w intencji powołań również z rodzin czy też zakonów modlących się za nich oraz za innych powołanych modlitwą do naszego świętego Patrona Stanisława Kostki.

Biskup tarnowski ks. bp Andrzej Jeż udzielił pasterskiego błogosławieństwa wszystkim, którzy podejmują nasze Dzieło. Wyraził nadzieję, że dzięki wytrwałej modlitwie wielu osób nasze Dzieło będzie się nadal upowszechniać i rozwijać, przynosząc liczne duchowe owoce.

Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków objęte jest patronatem Centralnej Diakonii Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

Można przyjąć do duchowej adopcji kleryka od naszej diakonii lub zgłosić nam swojego znajomego z parafii, rekolekcji, czy innych spotkań.

Zachęcamy również kleryków, którzy chcą być objęci modlitwą duchowej adopcji
o zgłoszenie się do Diecezjalnej Diakonii Modlitwy diecezji tarnowskiej.

Jeśli pojawi się decyzja podjęcia modlitwy, proszę przesłać zgłoszenie przez formularz. https://ddakler.wordpress.com/formularz-zapisow/.

Pola wymagane do poprawnego przesłania zgłoszenia są zaznaczone gwiazdką (*), pozostałe pola są dodatkowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Strona promująca Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków koordynowane przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej.

%d blogerów lubi to: